Loading...

Literatura Studia Za próg

MARIA MAGDALENA - MIT ODKŁAMANY


autor: Piotr Listkiewicz
wersja elektroniczna
format: PDF/HTML - 3 MB
cena 15 zł.
stron 160

Wydaje się, że po tsunami, które przeleciało przez świat po ukazaniu się Kodu Leonarda da Vinci i filmu o tym samym tytule, nic już więcej nie potrzeba dodawać do intrygującej historii Marii Magdaleny. Tymczasem sam autor przyznaje, że choć książka jest oparta na faktach historycznych, to jednak konkluzje są całkowicie fikcyjne. Nie ma bowiem żadnych historycznych dowodów na to, że Maria była żoną Jezusa i miała z nim dzieci, które zapoczątkowały długą listę jego potomków aż do dnia dzisiejszego. Nie ma również dowodów, że tak być nie mogło, co w połączeniu z namacalnymi informacjami zawartymi w odnalezionych w XIX i XX w. źródłach, daje okazję do przeróżnych spekulacji. Faktem jest bowiem, że Maria Magdalena była najbliższą i – jak się zdaje – najbardziej zaawansowaną uczennicą Mistrza, którą Jezus obdarzał uczuciem nieco innym niż pozostałych uczniów. To zaś prowadzi nas do konkluzji, że ich intymny związek rzeczywiście mógł mieć miejsce. W jakim sensie "intymny" dowiemy się z książki.


POZNAJ SIEBIE
stron: 609
format: HTML/PDF (wydanie elektroniczne)
ca 5 MB
cena 15 zł. Książka oparta na odwiecznych źródłach blisko i dalekowschodnich pomaga rozwiązać dylemat nauk materialnych, które od wieków nie mogą sobie poradzić z pytaniem, w jaki sposób człowiek żyje, funkcjonuje, uczy się, tworzy i niszczy, a w następnej chwili umiera i staje się czymś, czego już nie można nazwać człowiekiem. Czego brakuje temu jeszcze kompletnemu ciału, że nie może już myśleć i działać? Czym jest to COŚ, co odeszło bezpowrotnie?

Kim jestem, skąd jestem, dokąd zmierzam? Dlaczego jestem tutaj, w tym świecie i jaki jest sens mojego życia? Dlaczego jestem samotny wśród tłumów lub niepotrzebnie wplątany, niezadowolony z siebie i zniechęcony? Dlaczego los we mnie bije jak w worek treningowy i pomimo moich najlepszych starań dopadają mnie niepowodzenia, nieszczęścia i choroby? Gdzie jest szczęście, o którym wszyscy mówią, ale mało kto je osiąga? Jak znaleźć wyjście z sytuacji, w której czujemy się obco i niewygodnie? Oto odwieczne pytania bez odpowiedzi, choć paradoksalnie odpowiedź mamy w sobie.

Reinkarnacja, transmigracja i prawo karmy; z czego się składa i jak funkcjonuje umysł; co to jest psyche i jak się tworzy; co to jest dusza i duch; klasyfikacja grzechu; "nie zabijaj", czyli dlaczego powinniśmy przestać odżywiać się mięsem; walczyć czy godzić się z przeznaczeniem; jak powstaje forma ludzka; związek żywiołów z Zodiakiem; jak przerwać błędne koło narodzin i śmierci; czakry, medytacja - to tylko niektóre zagadnienia wyjaśniane przez autora. 


EWANGELIA JEZUSA - W POSZUKIWANIU JEGO PRAWDZIWYCH NAUK 

autor: John Davidson
wersja elektroniczna
w tłumaczeniu Piotra Listkiewicza
stron 742 - HTML/PDF
ISBN 0-9757309-8-3
cena 15 zł.


Ewangelia Jezusa jest obszerną, w polskim tłumaczeniu liczącą 742 strony pracą, powstałą w wyniku sześcioletnich wnikliwych studiów nad historią i literaturą wczesnego chrześcijaństwa. Ich celem było odnalezienie esencji nauk, których Jezus nauczał liczne grono swoich uczniów, następnie przekręconych i zapomnianych po jego śmierci w procesie tworzenia się religii chrześcijańskiej. Komentarz Johna Davidsona bazuje na ocalałych dziełach z pierwszych wieków naszej ery, które cudem nie uległy modyfikacjom Kościoła oraz na odwiecznej mistycznej gnozie, której jest badaczem od kilkudziesięciu lat. Oprócz nich autor korzysta z najnowszych znalezisk oraz opinii i komentarzy współczesnych historyków, religioznawców, badaczy mistycyzmu i innych uczonych.

Książka jest adresowana do ludzi bez uprzedzeń i o otwartym umyśle, którzy chcą poznać prawdę o naukach Jezusa i przekonać się na podstawie licznych i udokumentowanych dowodów, do jakiego stopnia i jak daleko religia od nich odeszła. Autor zapoznaje czytelnika z olbrzymim materiałem faktograficznym i wyjaśnia mistyczne znaczenie wielu wersetów ze Starego Testamentu, czterech Ewangelii synoptycznych, chrześcijańskich apokryfów, pism manichejskich i mandeańskich, prac gnostyków i sufich, rzucających światło na nauki wszystkich Chrystusów, którzy do tej pory pojawili się na Ziemi.

Ewangelia Jezusa jest obszerną książką, dlatego nie udało się jej wydać tanio, jednakże ten niebagatelny wydatek daje niewymierne korzyści tym, którzy zechcą ją studiować. Wiedza duchowa jest bezcenna i każdy chrześcijanin powinien wiedzieć "na czym stoi", aby mógł sobie otworzyć oczy na fałsz i zakłamanie organizacji religijnej, która coraz bardziej zapomina o swoich podstawowych celach, a za to coraz bardziej brnie w materializm, mieszając się w sprawy, które do niej nie należą.

Jednakże autor bynajmniej nie walczy z religią, lecz próbuje na przykładach ukazywać, co niektórzy z nas powinni robić, aby nie dać się zwariować. Pierwszym krokiem jest wiedzieć, aby następnie móc naprawdę uwierzyć

 KSIĘGA MIRDADA - dziwna opowieść
o klasztorze, który ongiś Arką był zwany

autor: Mikhail Naimy
tłumacz: Piotr Listkiewicz
wersja elektroniczna
format: PDF/HTML
objętość: ca 1,5 MB
ISBN: 0-9757309-1-6
cena 15 zł.
Słowa Mirdada są twarde, chwilami zbyt twarde dla uszu ludzi zadufanych w sobie, zakłamanych, zakopanych po czubek głowy w najgęściejszej materii. Dla ludzi miękkich i bojaźliwych, choć o stwardniałym sercu - dla takich, którzy zwą ten padół cierpień "najpiękniejszym ze światów" i w istocie czują się w nim dobrze i wygodnie. Lecz dla samotnych, tęskniących wędrowców nie rozumianych i wyśmiewanych przez bliźnich, a poszukujących na próżno możliwości rozwinięcia skrzydeł, wyjścia z matni, furtki i ścieżki duchowego wyzwolenia - słowa Mirdada płyną jak niebiański Nektar, jak muzyka bezkresnych przestworzy i działają jak cudowny balsam na strapione i zwątpiałe serca... 
TAO - DROGA I SPOSÓB ŻYCIA
autor: Piotr Listkiewicz

wersja elektroniczna:
format PDF/HTML
objętość: ca 1,2 MB
ISBN: 0-9757309-3-2
cena 15 zł.


Książka "Tao - droga i sposób życia" jest komentarzem do napisanej ok. 2600 lat temu przez chińskiego mędrca i mistyka Lao Tzu rozprawy zatytułowanej Tao Te Ching. Ta krótka praca zawierająca nieco ponad 5000 chińskich ideogramów przedstawia mistyczną kosmogonię wszechświata oraz drogę duszy do wyzwolenia. Nauki przeplecione są garścią zasad i rad, które są nadal aktualne... Książkę tę skomentowało ponad 700 uczonych ze wszystkich krajów, ale ich interpretacje są czasami karkołomne i niewiele mają wspólnego z tym, co wielki mistyk chciał przekazać ludziom swoich czasów. Niniejsze opracowanie interpretuje jego dzieło w nawiązaniu do odwiecznych nauk mistycznych, tzw. mistycznej gnozy, jak dotąd w nietkniętym stanie zachowanych na Wschodzie.