środa, 4 maja 2011

Blog w nowej szacie

No cóż, musiałem przemóc swoje przyrodzone lenistwo i zabrać się za porządki. Otrzymałem bowiem zawiadomienie, że Uniwersytet Queenslandzki, który od ponad 15 lat trzymał witrynę Studia Za próg, kasuje wkrótce swoje usługi internetowe dla klientów spoza uczelni i mam sobie poszukać nowego serwera. Skończyły się dobre czasy i witryna, która do tej pory spełniała kilka istotnych ról, będzie musiała wkrótce zniknąć z sieci.

Przykro mi, że wiele ciekawych pozycji, które można było u mnie poczytać, będzie niedostępne - a zwłaszcza literatura i poezja moich dobrych koleżanek i kolegów z Polski. Niestety, na tym blogu mam limit 10 stron i ledwo zmieściłem się z 1/100 mojego bałaganu. Ale może to i lepiej, bo teraz wszystko będzie w jednym kawałku - nawet i moje filmy publikowane na YouTubie znalazły tutaj kawałek miejsca.

Podobnie jak na witrynie Za progu (www.uq.net.au/zaprog), tak i tutaj można kupować książki Studia. Po prawej stronie są "Linki wgłąb", gdzie pod linkiem "Literatura Studia" są informacje na temat książek, zaś pod linkiem "Księgarnia" można je (tanio) kupić przy pomocy pewnej i wygodnej usługi PayPala.

Blog ma jeszcze jedną dobrą stronę - możliwość dyskusji. Choć jestem otwarty na wszystkie sugestie oraz konstruktywną krytykę, uprzedzam że posty są moderowane i nie będę tolerował wulgaryzmów, chamstwa i wpisów nie na temat. Muszę jednak dodać i z góry przeprosić, że nie każdemu będę mógł odpowiedzieć ze względu na chroniczny brak czasu.

I to by było na tyle. Zapraszam do nowego lokalu - UWAGA, ŚWIEŻO MALOWANE !

4 komentarze:

 1. Cieszę się, że znów działasz! Trzymaj tak dalej!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzień Dobry!
  Wiem, że post już stary ale jeśli Pan chce mogę zrobić nowy wygląd na blog jak i na kanał YouTube. Ja wykonam "łatki" wyśle na emaila a Pan poprostu wgra je do bloga/kanału. Miałem już kilka stron internetowych ale upadły ze względu na małą liczbe odwiedzających. Niestety ładny wygląd tam nie wystarczył. Oczywiście zrobie to za darmo. Powiedzmy, że jest to prezent za te wszystki cenne informacje.
  Pozdrawiam
  Jan

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie kończę czytać Pana książkę''Poznaj siebie'' Wiele spraw do przemyślenia- ale nie ma z kim o tym porozmawiać.Beti z Polski.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciesze sie ze trafilem na te informacje, To cos , czego mi brakowalo a nikt nie potrafil wytlumaczyc, ani KK, ani SJ, ani Protestanci, ktorzy bazuja na tym samym przekladzie. wiec jakie to reformatorstwo? Prawda ponad wszystko, dla naszego spokoju
  Pozdrawiam Maciej

  OdpowiedzUsuń